Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zuzka Light, Jill Michaels...je možné mít postavu jako ony?

 

girls.jpg 

 

Ideály, vzory, motivátory...v průběhu let se stále mění a dalo by se říct, že každých pár let my ženy toužíme po jiném typu postavy (jako bychom si už tak dost nevymýšlely). Kdysi to byly kypré tvary, pak se to zvrtlo až v téměř anorektické thinspo no a dnes? Stále více dívek a žen touží po postavách, které mají jejich oblíbené online trenérky či fitness modelky, které zahlcují motivační stránky na internetu. Už se nebojíme závaží, už víme, že pár zdvihů činky nám robustní svaly nevykouzlí. Populární a obdivované se stávají zejména fitness modelky v kategorii bikiny no a pak ty naše milované online trenérky, kterým mnohým z nás změnily život :) Není se čemu divit, že pak jednou třeba taky zatoužíme po podobné postavě. Je to ale reálné?

 

No ony tak vypadají, takže to evidentně možné je. S touto myšlenkou se pak vrháme do cvičení, úpravy stravy, jsme namotivované a věříme, že to půjde.

 
Když se chceme přiblížit postavě fitness modelek, může nám být řečeno, že to reálné sice je, ale pouze krátkodobě. Fitness modelky ladí formu několik měsíců jenom kvůli soutěži či focení. Těsně před touto událostí drží několik týdnů přísnou dietu, vyrýsují postavu, ale není možné ji takhle vyrýsovanou udržet dlouhodobě. Skvělou postavu mají samozřejmě celoročně, ale nejštíhlejší a nejvyrýsovanější jsou právě na soutěžích.

 
Nu dobrá, smíříme se tedy s tím, že to pro nás běžné smrtelníky tedy asi nebude. Ale pak si to na naše obrazovky nakráčí taková Zuzka Light a my den za dnem, týden za týdnem a vlastně celý rok vidíme, že je ve skvělé formě, štíhlá, svaly má vyrýsované. A evidentně ji nedělá problém si tuhle postavu udržet. Tak je to tedy možné?
  
Možné to samozřejmě je, ovšem za jakou cenu... Cvičit můžeme stejně jako ony, ale co dělá velký rozdíl, je strava. Ony sice nedrží žádné hladovky ani diety podobné těm, které drží fitnessky před soutěží. Vlastně jí dost zdravě, pestře a často přidávají recepty na nejrůznější dobroty. Tak jako tak, jejich strava se ale stále velmi liší od té naší! Pro ně je zdravý životní styl ještě něčím trochu jiným, než co znamená pro většinu z nás. Osobnosti jako ony se často uchylují k tzv. clean eating - tedy čistá strava, bez chemicky upravovaných a průmyslově zpracovaných potravin, základem je hodně zeleniny, ovoce, bílkoviny, nějaké ty zdravé tuky a až na posledním místě se objevují sacharidy. Ani takové mléčné výrobky u nich v jídelníčku mnohdy ve velké míře nenajdeme. A teď ruku na srdce - kdo z nás jí opravdu až takto zdravě?

 
Aby si udržely postavy, jaké mají, musí jíst méně i v případech, že pouze udržují. A jakékoliv kratší vypadnutí z režimu jim může postavu úplně rozhodit. Když se podíváte na udržovací jídelníček Zuzky Light tak zjistíte, že i vy možná jíte při hubnutí více. Zuzka nejí skoro žádné přílohy - dává si je jenom občas ráno nebo po cvičení. A i díky tomu si pravděpodobně udržuje svou vyrýsovanou postavu s nějakými 15% tuku. (Odkaz na několik jejich jídelníčku naleznete ZDE)

 
Když se podíváme na to, co doporučuje Cassey, tak je to hodně podobné - ke snídani tedy navrhuje ovesnou kaši s banánem, dále řecký jogurt s ovocem, na oběd pak už pouze zelenina s lososem a ořechy, další chod v podobě sladkých brambor a na večeři zase salát s nějakou tou bílkovinou (přesněji pospáno v TOMTO článku na jejich stránkách).


 
Já osobně věřím, že pokud se někdo takto stravuje, může podobných výsledků dosáhnout. Jak říká Zuzka - Můžete cvičit podle toho nejlepšího cvičebního programu na světě, ale pokud nepřizpůsobíte stravu, nemůžete očekávat uspokojivé výsledky. Ovšem je pak už na každém z nás, jak moc tomu obětujeme. Většina z vás může říct, že ony vlastně jí málo, pokryjí akorát tak bazální metabolismus, a proto si takovou postavu udrží. Ono každý jsme individuální, na každého z nás funguje něco jiného. A je jen na nás, abychom to "něco" našly, pokud o ty výsledky opravdu stojíme. Tím nemyslím vyhladovět se k smrti - s rozumem samozřejmě :)

A abychom se nebavily jenom o těchto fitness osobnostech - na internetu na nás denodeně vykukuje spousta motivačních fotek a obrázků holek, jako jsme my, žádných profesionálních fitnessek, které však mají perfektní postavy. Vlastně mám pocit, že se vás takových objevuje na blozích stále více a více :) Nejvíce to jede hlavně na zahraničních stránkách - mrkněte třeba na TUHLE stránku na tumblr, na které jsou víceméně fotky jenom reálných dívek, žádných fitnessek.

Když to tedy všechno takhle vidíme, je jasné, že dosáhnout takové postavy možné je. Jde jen o to, kolik tomu my sami obětujeme. Jak moc to chceme. Protože na druhou stranu - podřídit celý svůj život honbě za perfektní figurou taky není zrovna nejrozumnější a právě tohle často vede k poruchám příjmu potravy nebo třeba k psychické nespokojenosti. Pokud to opravdu chceme, musíme se snažit. Snažit a hledat způsob, který nás tam dovede. Protože každý jsme jiný - co funguje na Zuzku Ligh nemusí platit u nás. Proto se nikdy neřiďte jídelníčky a dietami těchto osobností. Inspirujte se, to ano, ale najděte si životní styl, který je prostě jen a pouze pro vás. Který vám bude vyhovovat a přinese vám výsledky :)

Takže pokud je podobná postava vašim cílem, pak hledejte, zkoušejte a nevzdávejte to :) Pokud se ale snažíte už několik týdnů, měsíců či dokonce let a stále se nic neděje, tak je jasné, že musíte něco změnit a ne jen čekat na zázrak. Protože jaký by mělo smysl dělat stále dokola něco, co evidentně nefunguje? A hlavně, pamatujte na tohle:

"Vítěz je ten, kdo jako jediný vstal a nevzdal to po svém posledním neúspěchu."
 
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 60620
Měsíc: 343
Den: 6