Jdi na obsah Jdi na menu
 


Být fit vs. Být hubená

být fit má větší hodnotu než být skinny (hubený). Že ne každý hubený člověk je zákonitě nositelem zdravého těla. A že naučit se komunikovat s tělem je dlouhodobě uspokojujícím přínosem pro naši psychiku, než diktování tělu, co od něj chceme a přinášíme mu (dobrovolně!) vězeňské podmínky.

 

V dnešní době se již naštěstí čím dál více podporuje sdělení světu, že být fit a v kondici je sexy a je to jediná správná cesta k úspěšnému, zdravému a radostnému bytí. Že to, co nám ukazují v časopisech není ok. Je to stále boj, jelikož spousta mladých dívek touží po "křivkách" modelek, jejichž těla nejsou to, co prezentuje slovo "krásné". Ještě stále nás čeká spousta práce než si uvědomíme a vysvětlíme generaci po nás.

400_f_2278942_nrtydek7mntunag3vobcia7qibczoj_pxp.jpg
Lidé se neustále snaží být hubenější a hubenější. Je to hlavní důvod, proč vesměs všichni začínají cvičit - aby zhubli a zhubli a ještě zhubli. A je jedno, kolik zhubneme, vždycky je ještě co zhubnout i poté. Obzvláště pro lidi, kteří jsou relativně ve cvičení začátečníci, je velmi těžké najít jakýsi bod uspokojení.

 
Ale mělo by být ono chtění být hubený skutečným cílem? Jasné, ujasníme jedno. Jsou lidé, kteří jsou od přírody hubení. Tohle hodně záleží na typu těla a metabolismu, ale vraťme se k tomu, že někdo vyloženě touží být hubený - ačkoli vám cvičení rozhodně pomůže v boji s nadbytečnými kilogramy, musí přeci existovat něco lepšího, než být hubený. Myslím si, že existuje několik dobrých důvodů, proč se na celou věc dívat jinak.

 
Proč by se měl váš záměr zhubnout změnit na "chtít být fit"

Stát se hubeným ve stylu dnešních modelek je opravdu těžké. Kromě faktu, že celý ten proces je pro vás z dlouhodobého hlediska nerealistický, udržet si nízkou váhu za podmínek, že budete plni energie a zdravě jíst, je nepředstavitelně náročné!

 
Na druhé straně ale být fit, je mnohem přijatelnější - můžete si zaznamenávat své pokroky, vidět specifické uspokojující změny na svém těle a nedržet se nereálných norem.

 
Ve skutečnosti jde o tu nejdůležitější věc. Psychicky je daleko jednodušší pracovat na tom, že budete fit něž na tom, že budete hubení. V prvním případě jde o cíl, který je dlouhodobě udržitelný, v případě druhém jde o společenské představy, které se s dobou mění a jsou prchavé.
Být fit vám změní život

 
Celkové zdraví těla. Snažíte se zuby nehty být hubení? Být skinny? A víte, že to může mít na vaše tělo hrozný dopad? Jelikož dost pravděpodobně nebudete dostatečně jíst, nemluvě o vyváženém množství cvičení. Když se vaším záměrem pro život stane prostě "být fit a být v kondici", je mnohem jednodušší soustředit se na celkové zdraví těla a vy se tak dostanete z upírání si kalorií k něčemu mnohem zdravějšímu.

 
Vaše každodenní síla. Tohle je na tom skvělé. Nikdy dřív byste si to neuvědomili, ale získávání kondice vás dělá silnějšími. Tím nemyslím ve svalech, ale zkrátka silnějšími! Všechny ty drobnosti, které musíte den co den dělat, nebo cokoli, co vyžaduje fyzickou sílu - když jste v kondici nebo si kondičku jen budujete, poznáte ono potěšení z toho, kolik toho najednou zvládnete. A následně začnete doopravdy vnímat vaše tělo a cítit každý sval, který používáte.

 
Odměna v psychice. Tím, že budete v kondici, se vám dostane mnohem větších odměn, kterých nezískáte tím, že budete skinny. Budete-li fit, dostane se vám onoho báječného a přirozeného pocitu "bytí na vrcholu", to, že dokážeme všechno na světě. To dokáže jen cvičení. Je prokázáno, že se budete cítit mnohem lépe, když budete usilovat a soustředit se na své fitness pokroky, než se koncentrovat na pouhé shazování kilogramů.

 
Pokud jste dokázali v sobě přepnout z módu "být hubený" na "být fit", řekněte o tom ostatním. Jak jste se k tomu dostali? Co vás při tom po psychické stránce udržuje? Co děláte, abyste se vyhnuli onomu populárnímu "skinny" nátlaku v ženských časopisech či přehlídkových molech?

251610-israel-bans-too-skinny-models.jpg18295942206308691wbv3lnt6c.jpg

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 55309
Měsíc: 562
Den: 22